Pouť Krakov

Na závěr Svatého roku milosrdenství máme každý za co děkovat. Proto vás zveme na POUŤ do Krakova ve čtvrtek 17. listopadu.

11:30 bude česká mše v kostele sv. Jana Pavla II. v Lagiewnikách. Navštívíme také katedrálu na Wawelu a cisterciácký klášter v Mogile.

Pouť je vhodná pro rodiny s malými dětmi, stejně jako pro starší lidi.

sanktuarium-jana-pawla-ii mogila wawel

 

Harmonogram pouti

Doporučený odjezd z Lubiny je 8:30-9:00 (vč. rezervy na zastávku ve Wadowicích).

11:30 hod. bude mše svatá v bazilice sv. Jana Pavla II. v Lagiewnikách. (mše sv. bude pravděpodobně v některé kapli v suterénu kostela). Po ní bude čas na oběd a prohlídku baziliky Božího milosrdenství (cca 500 m od baziliky sv. Jana Pavla II.)

13:30 hod. bychom se potkali na hradu Wawel v centru města, kde si prohlédneme katedrálu s hroby několika světců a jeho okolí.

15:30 nás pak čeká poslední místo – cisterciácký klášter v Mogile, kde bylo během SDM české centrum. Po něm přes Campus misericordiae (místo, kde byla mše s papežem) cesta domů. Předpokládaný návrat 18:00-19:00 hod.

Samozřejmě je možné si celou pouť uspořádat jinak a zastavit se na libovolném jiném místě (solné doly Wieliczka, poutní místo Kalwaria Zebrzydowska, nějaké obchodní centra… nebo návštěva rodiny z předprogramu).

 

Pokyny pro poutníky: Kromě osobních dokladů nezapomeňte na úmysl. S jakým úmyslem se vydáváte na pouť? Co jsme od Boha obdrželi? Za co chceme děkovat ?

Pokyny pro mládež, která se účastnila SDM 2016: Vezměte si s sebou věci, které vás provázely během SDM – batoh poutníka, šálu, visačku… Pojďme si to znovu užít!

Pokyny pro řidiče: ke stažení zde.

Doprava je individuální.
Prosíme řidiče, aby kontaktovali o. Jakuba.